Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Öğrencilerden Ereğli Adalet Sarayını Ziyaret
  06.03.2024

  Orhaniye Meryem Eren Ortaokulu İdareci, öğretmen ve öğrencileri Ereğli Adalet Sarayını ziyaret etti.

  Okul Müdürü Yakup Aydın, Öğretmenler Mustafa Tümen ve Filiz Karakuş ile öğrenciler Ereğli Adalet sarayını gezerek adliyenin işleyişi ile mesleki konularda bilgi edindiler.

  Orhaniye Meryem Eren Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri ilk olarak Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Yavuz’u makamında ziyaret etti. Öğrenciler Başsavcı Yavuz’a merak ettiği konuları ileterek bilgi aldı. Başsavcı Yavuz, öğretmen ve geleceğimizin teminatı olan öğrencilerin ziyaretinden memnun olduğunu söylerken, öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlamaktan memnun olduğunu dile getirdi. Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Yavuz öğrencilere ikramlarda bulunarak gelecekteki hayatlarında başarılar diledi.

  Öğretmen ve öğrenciler daha sonra Ereğli Adalet Komisyonu Başkanı Sinan Özbek’i makamında ziyaret etti. Özbek, öğrenciler ile birlikte Ağır Ceza Mahkemesi duruşma salonuna geçerek burada öğrenciler ile sohbet etti. Özbek, öğrencilere mahkemelerin işleyişi ve mesleki konularda bilgi verdi. Öğrencilerin merak ettiği konularda sorularını yanıtlayan Özbek, bugün bir kez daha gördüm ki geleceğimiz ve devletimiz emin ellerde, öğrencilerimizin gözlerindeki bu parıltı, ülkemizi müreffeh yarınlara ulaştıracak olan parıltıdır dedi.

  Ereğli Adalet Komisyonu Başkanı Sinan Özbek Orhaniye Meryem Eren Ortaokulu idareci, öğretmen ve öğrencilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

   

  Adres

  Cahı Mahallesi Otogar yanı Ereğli/Konya

  Telefon

  0 332 777 0033 - 0 332 710 1699

  0 332 712 6495 (adliye fax) - 0 332 710 1702 (infaz fax )

  E-Posta

  konya.ereglicbsisaretadalet.gov.tr