Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Sayın Metin Kıratlı ve Sayın Halil Koç Ereğli Adalet Sarayını Ziyaret Etti.
  18.10.2021

  Bir dizi açılışlarda bulunmak için memleketi Konya’nın Ereğli ilçesine gelen Cumhurbaşkanlığı İdari ve Mali işler Başkanı Sayın Metin Kıratlı ve Hâkimler ve Savcılar Kurulu 1.Daire Başkanı Sayın Halil Koç ile beraberindeki heyet Ereğli Adalet Sarayını ziyâret etti.

  Ziyârete Cumhurbaşkanlığı İdari ve Mali işler Başkanı Metin Kıratlı ile birlikte Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Veysel Bektaş, Güvenlik İşleri Genel Müdürü Yusuf Karaloğlu, Personel Genel Müdürü Bilal Şentürk ve Daire Başkanları ile Hâkimler ve Savcılar Kurulu 1. Daire Başkanı Halil Koç, Yargıtay Üyeleri Harun Kodalak, Bilgin Başaran, Rıfat İnanç ve Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz’da katıldı.

  Bu ziyaretler kapsamında öncelikle 2012 yılında Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde görev yapmakta iken hâin ve lâin terör örgütleri mensuplarınca şehit edilen ve Ereğli’de medfun bulunan Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç kabri başında ziyâret edildi.

  Akabinde gerçekleştirilen adliye ziyaretinde heyet hâlinde Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz’ın makamına geçildi. Burada bir süre sohbet eden heyet Başsavcı Akkiraz ve Ereğli Adalet Komisyonu Başkanı Sinan Özbek’den Ereğli Adliyesi hakkında bilgi aldı.

  Heyet daha sonrasında Ereğli Adliyesinde görev yapan Hâkim, Cumhuriyet Savcısı ve Avukatlarla Şehit Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç Toplantı Salonunda bir araya geldi. Daha önce yargı camiasında Hâkim ve Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlük görevini ifa etmiş olan Cumhurbaşkanlığı İdari ve Mali işler Başkanı Metin Kıratlı ve HSK.1.Daire Başkanı Halil Koç, söyleşide bulunarak mesleki tecrübelerini ve hatıralarını toplantı salonunda bulunan hâzirun ile paylaştı. Söyleşinin ardından bir süre daha Ereğli Adliyesinde görev yapan Hâkim ve Cumhuriyet Savcılarıyla sohbet ederek mesleklerinde başarılar diledi ve akabinde adliyeden ayrıldı.

   

  Adres

  Cahı Mahallesi Otogar yanı Ereğli/Konya

  Telefon

  0 332 777 0033 - 0 332 710 1699

  0 332 712 6495 (adliye fax) - 0 332 710 1702 (infaz fax )

  E-Posta

  konya.ereglicbsisaretadalet.gov.tr